
Harri Lehtonen jatkaa puheenjohtajana
Satakunnan Sosialidemokraatit valitsi syyspiirikokouksessaan Raumalla puheenjohtajan, kaksi varapuheenjohtajaa sekä kymmenhenkisen piirihallituksen vuosille 2011–2012. Puheenjohtajisto jatkaa ennallaan.
Euralainen luokanopettaja Harri Lehtonen on puheenjohtaja, raumalainen paperityöntekijä Rainer Lehti ensimmäinen varapuheenjohtaja ja porilainen viestintäpäällikkö Diana Bergroth-Lampinen toinen varapuheenjohtaja.
Piirihallitukseen valittiin kaksi uutta jäsentä: Leena Jokinen-Anttila Ulvilasta ja Markku Rauta Harjavallasta. Raumalta hallituksen jäseninä jatkavat erityisopettaja Erkki Raittila ja sosiaaliohjaaja Tanja Savila.
Kokouksessa asetettiin 14 satakuntalaisehdokasta ensi vuoden eduskuntavaaleihin. Raumalaisia listalta löytyy pääluottamusmies Jouko Aitonurmi, vt. kirkkoherra Ville Niittynen ja sosiaalipalveluohjaaja, kaupunginhallituksen puheenjohtaja Kristiina Salonen. Myös euralainen Lehtonen on ehdokas.
Lue lisää sunnuntain Länsi-Suomesta






